Tasarımınız Nasıl Olmalıdır?

Websitenizin tasarımı, kodlaması, dizaynı ve dokümanları ne kadar düzenli olursa sizin yararınıza çünkü websitenizin arama motorları tarafından görüntülenmesinde bunlar büyük rol oynar. Websitenizde kırık bağlantılar olmaması koyduğunuz fotoğrafların çözünürlüklerinin çok yüksek olmaması içeriklerinizde başka sitelerden alıntı yaparken aşırıya kaçmamanız bunların hepsi websitenizin öne çıkmasına etkendir.Size özgün tasarım ve içerik çok önemlidir. Çünkü bu sizi eşsiz(unique) yapar ve bu da tabi ki çok önemli bir unsurdur. Websitelerinde gereksiz yere kullanılan başlıklar ve alakasız dökümanlar sitenizin başarısız ve alakasız olarak sınıflandırılmasına yol açar.

Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar aradığı şeylere kolaylıkla ulaşabilmeli sitenizin tasarımı kafa karıştırıcı olmamalıdır.

Responsive, Websitenizin tasarımının responsive olmasının neden mi önemi var? Çünkü günümüzde artık cep telefonlarımız neredeyse bilgisayarların yaptığı herşeyi yapabiliyor ve herkesin bilgisayarlarının monitörleride değişiklik gösterebiliyor bu yüzden yaptığın veya yaptırdığınız sitenin responsive yani farklı platfromlarda websitenizin şekillenmesini sağlar ve arama motorları da bu özellikleri taşıyan sitelere ayrı bir sempati duyar.

Tabi ki responsive demek sadece görsel bazlı değil içerik olarakta önemli değişiklikler taşır çoğu mobil tasarımda masaüstündeki içeriklere göre daha az gerekli olan kısımlar kullanılır çünkü cep telefonlarının boyutları belli bir monitör değil.

Bu yüzden de tasarımlarda genellikle websitesinin önemli yüzleri ön alınarak daha çok anasayfa ve iletişim gibi önemli ulaşılmak istenilen hızlı bilgiler ön plana alınır. Çoğu insan cep telefonundan websitesine gezmek için girmez. O firma veya şahısa ulaşmak veya bir bilgiye bakmak için websitesine giriş yapar.