Web Hosting, Websitenizde bulunan dökümanların,resimlerin ve içeriklerin tutulduğu bireylerin bağlanabileceği bir bilgisayardır.Bu bilgisayarlar sunucu(server) olabilmek için özel üretilmişlerdir ve aynı anda binlerce kullanıcının websitenize erişebilmesi için çok iyi bir bağlantı hızına sahiplerdir.

Web Hosting, Websitenizin yüklenme ve tepki hızı ne kadar sizin tasarımınıza bağlı olsa da web hosting aldığınız firmanızın da iyi olduğundan emin olun sözleşmenizi kesinlikle dikkatli bir şekilde inceleyin. Sitenize ulaşamama ve hosting firmanızdan cevap alamama gibi sorunlarla karşılaşmamak için bu konuda her zaman araştırmanızı yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Web Hosting, Alırken dikkat etmeniz gereken unsur kullandığınız program ve veritabanını kiraladığınız sunucusunun desteklemesidir.Websiteleri işlevlerine göre farklı yazılım şekilleri vardır ve bu yazılımları çalıştıran programlar bu yüzden de Web Hosting aldığınız firmanızın sizin tasarımınıza göre seçmek zorundasınız bu yüzden dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Sitenizin ne kadar yoğunluk yaşacağını kestirebiliyorsanız aylık trafik paket fiyatlarında fark yaratır kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Web Hosting, Size paket içerikler sunulur. Bu paket içeriklerinde genel olarak.

  • Websitesi -Kaç adet websitesi bulundurabileceğiniz.
  • Disk Alanı -Ne kadar boyutta dosya bulundurabileceğiniz.
  • Aylık Trafik -Websitenizin aylık yüklenme kapasitesi.
  • Mail Alanı -Domain içinde aldığınız mail adreslerinizin kapasitesi.
  • Mail Adresi -Domain adına alabileceğiniz mail adresi adettidir.
  • İşletim Sistemi -Windows ve Linux olarak ikiye ayrılır kullanıcının tercihine ve yazılan kodun diline göre biçimlendilir.